Unikali co-living būstų vizija

2023 konkursinis projektas

Šiuolaikinis gyvenimo tempas, vis labiau mus atitolina – toliau nuo gamtos, toliau nuo rankų darbo, toliau nuo skirtingų kartų žmonių. Neretai nuo visko pavargę pasvajojame apie ramų gyvenimą kaime, tačiau tos svajonės greit išblėsta… Įvairių veiklų, darbo vietų patrauklumo ir bendruomeniškumo poreikiai kuria mūsų priklausomybę nuo miesto gyvenimo. Aktyvus, bendruomeniškas ir tvarus gyvenimas gamtos apsuptyje tikrai įmanomas, tik tam reikia sukurti tinkamas sąlygas.

Menama statinio lokacija – sklypas kaimelio preeigose, su mišku pašonėje ir laukų arimais, bei tolimais miškais sklypo fone. Formuojamas U formos “co-living” pastatas, kurio vidinis kiemas užpildomas žalia zona – parku, gėlynais, bendruomenės daržais, poilsio vietomis, pasivaikščiojimų takais, vaikų žaidimų aikštelėmis ir meno kūriniais. Į žalio kiemo pusę orientuotos visos terasos ir įėjimai, kuriantys bendruomenės ryšius. Pastato centre formuojami privatūs butai pritaikomi tiek ilgalaikei tiek trumpalaikei nuomai. Kiekvieno buto poilsio erdvėse ramybės atmosfera kuriama langus orientuojant į ramų ir privatų gamtos vaizdą. Atsparių medžiagų ir lakoniško dizaino kombinacija prisitaiko prie skirtingų kartų ir skirtingų poreikių gyventojų, bei užtikrina pastato ilgaamžiškumą. Pastato šonuose numatomos zonos atspindinčios bendruomenės poreikius. Taip sukuriama vieta trumpalaikėms atostogoms ar kardinaliam gyvenimo būdo pakeitimui.

Ši konkursinė co-living vizija atsidūrė žurnalo “STRUCTUM” 2023 lapkričio numeryje (psl.: 52-53), o konkurse pelnė III vietą.