Rausvas kompaktiško buto interjeras

32 kv.m. | įgyvendintas 2022

Pudrinė rausva spalva ir drasūs meno kūriniai – puikiai atspindi unikalią šio buto sąvininkės asmenybę. Kūrėme būstą, skirtą ramesniems gyvenimo etapams, kelionių kupinam buto sąvininkės gyvenimui. Didžiausią dėmesį skyrėme erdvių funkcionalumui. Norėjome sukurti švaros ir šviesos įspūdį, tad pasirinkome gan neutralias, medžiagas ir spalvas. Neutralioje erdvėje akcentais tapo ryškus dekoras.

Ne ką mažesniu išūkiu tapo ir projekto biudžetas, kuris – pagal būsto būklę ir poreikius naujai erdvei – dėja buvo itin mažas. Pagrindine investicija tapo paslėpti darbai susiję su zonų pakitimais ir būsto remontu, visur kitur tolygiai taupant kurtas neutralus interjero pagrindas, kurį labai praturtino buto sąvininkės sukaupti meno kūriniai ir iš kelionių parsivežti dekoro elementai.

Prieš ir po

Pagrindiniu iššūkiu tapo šio buto funkcijos perplanavimas neliečiant nešančių pertvarų. Ankstesniame buto išplanavime buvo atskirta itin maža virtuvėlė ir kambarys su suspaustomis svetainės, valgomojo, bei miegamojo funkcijomis. Iš principo pakeičiant buto išplanavimą pavyko išgauti maksimalų rezultatą – atskirti privatų miegamajį su erdvia lova ir sukurti funkcionalią ir estetišką virtuvės, valgomojo ir svetainės zoną. Pavyko pagerinti net ir mažų erdvių funkcionalumą – perplanuotas tiek vonios kambarys, apjungiant jį su prieš tai buvusiu atskiru wc, tiek sandėliukas – konvertuojant jo funkciją į drabužinę su skalbykla.